bazyabi-raid-min

بازیابی اطلاعات Raid

بازیابی اطلاعات Raid :Raid مخفف) Redundant Array of Independent / Inexpensive Disks آرایه افزونه مستقل یا ارزان( است .دسته ای از هارد دیسک ها، که از دو یا چند هارد به همراه هم برای تحمل خطا و بهبود عملکرد سیستمی و اطلاعاتی استفاده می شوند.

در مرکز بازیابی اطلاعات نوین هارد برگرداندن اطلاعات از ساختارهای RAID ، یکی از اصلی ترین و فوق تخصصی ترین تخصص های ما در حوزه ی سرویس های بازیابی اطلاعات است که آن را ارائه می کنیم.RAID سیستم پیچیده ای برای افزایش سرعت و بالابردن سطح امنیت و در دسترس بودن اطلاعات می باشد که نسبت به سیستم های غیر RAID حفاظت بیشتری برای اطلاعات فراهم می کند. با این حال، مدیریت آن برای دیسک ها و توزیع داده ها در ساختار RAID می تواند بسیار پیچیده باشد .

گروه بازیابی اطلاعات نوین هارد تجربه زیادی از بازیابی اطلاعات RAID، از RAID سیستم های spanned و striped دارند.

موارد زیر را مد نظر داشته باشید :
• در بسیاری موارد، تنها به این دلیل به دستگاه ذخیره سازی نیاز داریم که از داده های خود بکاپ گیری کنیم.
• صرف نظر از طراحی مناسب ساختار RAID یا پیاده سازی آن، بیشتر خرابی های RAID به دلیل خطای انسانی است.
• اشتباهات به راحتی رخ می دهند. هرچه سیستم پیچیده تر باشد ، پتانسیل بیشتری برای خطا وجود دارد.
• ما در ایران هارد میتوانیم آرایه ای را به صورت مجموعه ای از فایل های image پردازش کنیم که امکان بازیابی اطلاعات RAID سریع تر و آسان تر باشد.

RAID SERVER

با رشد چشمگیر استفاده از سرورهای تجاری در سازمانهای بزرگ و کوچک، کاربرد ساختار RAID بیش از پیش گشته است، به زبان ساده ساختمان RAID به این صورت میباشد که میتوان چندین هارد را به صورت یک هارد واحد درآورد که بتوان هم کارایی سرور و هاردها را از نظر فضا و سرعت بالاتر برد و هم برای اطلاعات تا حدودی امنیت ایجاد کرد. Raidانواع مختلف دارد که بسته به نوع نیاز کاربرد باید انتخاب و ساختار بندی شود. اینکه سرور شما چه کاربردی دارد از نظر محتوا و فایل سیستم و اینکه برای کارتان احتیاج به سرعت دارید یا دقت و یا هر دوی اینها و شاید نیازمند امنیت بالاتری برای حفظ اطلاعاتتان هستید، مشخص میکند که شما از چه نوع RAID باید استفاده کنید. پس حتما در انتخاب ساختار RAID تان دقت کنید.

انواع RAID که ما در ایران هارد آنها را به خوبی میشناسیم و بازیابی اطلاعات میکنیم :
RAID 1 | RAID10
RAID 5 | RAID 50
RAID 6 | RAID 60
RAID 0
RAID 0+1
و…
پرکاربرد ترین RAID در ایران و نزد ادمین های محترم شبکه RAID 5 میباشد

از این رو گروه نوین هارد اصفهان وقت بسیار زیادی را صرف شناخت و تحلیل این نوع RAID کرده است و امروز با افتخار اعلام میکنیم که به راحتی بازیابی اطلاعات RAID ها را به خصوص بازیابی اطلاعات RAID 5 ، از هر مدل و برندی که باشد انجام میدهد.

برچسب‌ها: بدون برچسب

نظر خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *