نوین هارد اصفهان

تعمیرهارد، تعمیرلپتاپ، بازیابی اطلاعات،اصفهان

"کافیست فقط یک بار به ما اعتماد کنید..."

 تلفن تماس :۳۲۳۷۴۱۲۴-۰۳۱

تعمیر هارد در اصفهان

RAID مخفف Redundant Array of Disks Cheap Disks است و در اصل شامل بیش از 2 یا بیشتر هارد دیسک های منفرد است که در پیکربندی ها و انواع مختلفی مرتب و ساخته شده اند.

انواع مختلف RAID
انواع مختلفی از آرایه های RAID وجود دارد و هر پیکربندی دارای جوانب مثبت و منفی مخصوص به خود است. نوع RAID همچنین به طور چشمگیری بر نتایج احتمالی بازیابی داده ها و احتمال موفقیت در بازیابی پرونده تأثیر می گذارد. بیایید در مورد انواع مختلف RAID صحبت کنیم تا بهتر بفهمیم.

اینها انواع RAID رایج است: RAID 0 ، RAID 1 ، RAID 5 و RAID 10 (ترکیبی از RAID 1 و RAID 0).

RAID 0
برای کسانی که به دنبال ظرفیت های بالا و عملکرد سریع تر هستند ، مناسب است. معمولاً به دلیل عدم افزونگی آن ، RAID 0 برای افرادی که به دنبال امنیت داده هستند توصیه نمی شود. به همین ترتیب ، آن را یک RAID "واقعی" در نظر نگرفت. دو دیسک سخت ترجیحا از اندازه و سرعت یکسان ترکیب می شوند تا یک حجم منطقی واحد را تشکیل دهند. این امر باعث می شود نمره بسیار بالایی از ظرفیت حاصل شود زیرا نتیجه گیری "هارد دیسک" به دو برابر ظرفیت می رسد. پس از نصب ، داده ها به طور همزمان در هر دو دیسک سخت نوشته می شوند ، در نتیجه حرکت داده ها را به سمت ذخیره سازی دو برابر می کند. در پیکربندی RAID 0 می توانید از ظرفیت هارد دیسک ها به طور کامل استفاده کنید. اگر از دو درایو 4TB استفاده می کنید ، سیستم فقط یک درایو با 8 ترابایت فضای را مشاهده می کند. RAID 0 بزرگترین واگرد این است که نمی تواند تحمل خطا یا افزونگی را ارائه دهد. اگر یک درایو سخت خراب شود یا خراب شود داده های کلی در حالت کامل از بین می رود.

چشم انداز بازیابی
مجموعه  RAID 0 شکست خورده در سطح درایو فردی قابل بازیابی است. داده ها ممکن است ناقص یا فقط در بخش ها یا پرونده های کوچکتر امکان پذیر باشد. داده ها فقط از دیسک (های) زنده باقی مانده قابل بازیابی هستند. در صورت خرابی داده ها به دلیل خرابی کنترلر RAID یا از بین رفتن پیکربندی RAID اما خرابی دیسک نیست ، بنابراین احتمال بازیابی به مراتب بهتر است. آزمایشگاه بازیابی اطلاعات نوین هارد اصفهان در بازیابی داده های RAID 0 تخصص دارد و قادر به بازیابی موفقیت آمیز داده ها از مجموعه شکست خورده RAID 0 خواهد بود.

RAID 1 

این نوع به عنوان آینه سازی شناخته می شود ، این اولین سطح واقعی RAID است و با تکثیر مداوم یا کلون کردن داده ها در دو هارد دیسک به روش دیگری باعث ایجاد پشتیبان کامل و امنیت داده می شود ، به گونه ای که یک نسخه پشتیبان کامل را به سمت آخرین بیت داده ایجاد می کند. همه داده ها به طور همزمان در هر درایو کپی می شوند و این بدان معنی است که احتمال از بین رفتن داده ها بسیار کمتر است. این دو درایو کلون شده اند ، اگر یک درایو خراب یا خراب شود ، دیگری دارای یک ماکت کامل از داده ها است و می توان بلافاصله بدون انتقال اطلاعات ، آنها را بازیابی یا حتی در سرویس تغییر داد. با افزودن دیسک های سخت افزاری ، ظرفیت اضافی دیگری علاوه بر افزونگی بیشتر نخواهد شد. متأسفانه وقتی ظرفیت آن رسیده است ، فقط می توانید نیمی از ظرفیت موجود را استفاده کنید زیرا درایو دیگر برای تکثیر داده ها استفاده می شود.

چشم انداز بازیابی
در صورت خرابی تک دیسک ، شانس بسیار خوب است. دیسک را می توان به راحتی با حداقل تلاش دوباره به سرویس تغییر داد. اگر داده ها به طور کامل برای همه دیسک ها نوشته نشده باشد ، می توان از نظر تئوری مقادیر بسیار ناچیزی از دست داد ، اما این بعید نیست.

در صورت خرابی چند دیسک ، شانس بازیابی کاهش می یابد اما اگر دیسک ها در آرایه مجاور نباشند ، ممکن است همچنان خوب باقی بمانند. عدم موفقیت به دلیل سایر موارد مرتبط با دیسک مانند خرابی کنترلر یا از بین رفتن تنظیمات ، امکان بازیابی بسیار خوبی را برای آرایه های RAID 1 ایجاد می کند. آزمایشگاه ریکاوری در بازیابی داده های RAID 1 تخصص دارد و قادر خواهد بود تا داده ها را با موفقیت از مجموعه شکست خورده RAID 1 بازیابی کند.

RAID 5 

این محبوب ترین نوع RAID است. در دستیابی به ظرفیت مطلوب و افزونگی بسیار مؤثر است. RAID 5 شامل نوار سطح بلوک با برابری توزیع شده است. این شامل یک سیستم از چک به نام برابری است. اگر یک درایو خراب شود خواندن های بعدی می تواند از برابری توزیع شده در درایوهای دیگر محاسبه شود و بنابراین هیچ داده ای از بین نمی رود. RAID 5 برای دستیابی به ظرفیت و کارآیی ایده آل به حداقل 4 درایو نیاز دارد. یک هارد دیسک واحد داده برابری را جمع می کند. در صورت عدم موفقیت درایو ، RAID قابل بازسازی است و کلیه داده ها بازیابی می شوند. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که هارد دیسک دیگری را برای تکمیل آرایه و شروع ترمیم اضافه کنید. این روند ممکن است مدتی طول بکشد ، اما از نظر افزونگی و ظرفیت گزینه ای مطمئن تر محسوب می شود.

چشم انداز بازیابی

اگر چندین دیسک شکست خورده اند ، بازگرداندن داده ها هنوز هم در دیسک های زنده باقی مانده در خارج از آرایه RAID امکان پذیر است. همچنین امکان تعویض درایو آسیب دیده و بازیابی با قابلیت های اصلی RAID وجود دارد. این نوع آرایه RAID به راحتی قابل بازیابی است در صورتی که آسیب مربوط به خرابی دیسک نباشد بلکه به دلیل خراب شدن کنترلر و غیره باشد. آزمایشگاه بازیابی Recovery متخصص در بازیابی داده RAID 5 است و قادر به بازیابی اطلاعات با موفقیت از مجموعه شکست خورده RAID 5 خواهد بود.

RAID 10 

این نوع آرایه RAID جوانه های RAID 1 و RAID را ترکیب می کند. اساساً ، افزایش ظرفیت و تحمل گسل را به یک راه حل واحد می بخشد. شما عملکرد و ظرفیت را دو برابر می کنید. بسیار عالی است هنگام حفظ بودجه عملکرد و فضا نگران کننده است.

چشم انداز بازیابی
احتمال بازیابی یک آرایه RAID 10 (RAID 1 + 0 یا RAID 0 + 1) با آرایه های RAID 1 و RAID 0 مطابقت دارد. به طور کلی ، احتمال بهبودی بسیار خوب است اگرچه سلامت کلی دیسک های باقیمانده و تعداد دیسک های شکست خورده در آرایه نقش مهمی در احتمال بازیابی پرونده موفق دارند. آزمایشگاه ریکاوری در بازیابی داده های RAID 10 تخصص دارد و قادر به بازیابی اطلاعات با موفقیت از مجموعه شکست خورده RAID 10 خواهد بود.

علل شایع نارسایی RAID
سیستم های RAID به طور کلی گزینه ای مطمئن و مطمئن برای مدیریت و دسترسی به داده ها محسوب می شوند. با این حال ، گاهی اوقات آنها مانند سایر دستگاه های سخت افزاری مستعد شکست هستند و این ممکن است منجر به از بین رفتن فاجعه بار اطلاعات شود. اگر پرونده های مهم قبلاً پشتیبان گیری نشده باشند ، پیامدهای آن بسیار شدیدتر خواهد بود. به یاد داشته باشید که RAID جایگزینی برای تهیه نسخه پشتیبان نیست و حتی ایمن ترین تنظیمات آرایه RAID هنوز هم می تواند شکست بخورد. با توجه به این نکته ، لازم است که بطور مداوم از داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. RAID ممکن است به دلایل مختلف شکست بخورد ، که تعدادی از آنها شامل موارد زیر است:

عدم وجود کنترلر RAID
یک کنترلر RAID به دلیل افزایش قدرت فاجعه بار می تواند NVRAM را خراب کند ، پارتیشن های هارد دیسک شما را خراب کند یا به حافظه بوت آسیب برساند که امکان بوت شدن یا دسترسی به داده های شما غیرممکن است.

 

بازیابی اطلاعات چیست؟

آذر 22, 1400 120
فناوری جستجو و استخراج اطلاعات، داده‌ها و فراداده‌ها در انواع حافظه های داخلی و جانبی
بازیابی اطلاعات یا Information Retrieval، تعریفی است شامل: فناوری جستجو و استخراج…

خدمات نوین هارد: بازیابی اطلاعات هارد، تعمیرهارد

خرداد 09, 1400 484
از بین رفتن داده ها
بازیابی اطلاعات از تمام حالت های از بین رفتن اطلاعات تمام داده های از دست رفته به دلیل…

خدمات بازیابی اطلاعات لپ تاپ 

تیر 21, 1399 609
بازیابی RAID چیست و چگونه کار می کند؟
این لپ تاپ مانند دسک تاپ است و مانند هر رایانه ای نیز بیشتر مستعد خرابی است. وقتی لپ تاپ…

بازیابی NAS و SAN

خرداد 28, 1399 669
بازیابی RAID چیست و چگونه کار می کند؟
بازیابی NAS و SAN ماهیت پیچیده ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) و شبکه های ذخیره سازی (SAN)…

خدمات بازیابی هارد دیسک

خرداد 27, 1399 735
بازیابی RAID چیست و چگونه کار می کند؟
در نوین هارد اصفهان ، بازیابی اطلاعات هارد دیسک بخش عمده ای از کارهایی است که ما انجام می…

درخواست مشاوره

شنبه تا چهارشنبه| ۹ الی ۲۱

 تلفن تماس :۳۲۳۷۴۱۲۴-۰۳۱

چرا نوین هارداصفهان؟

مجموعه فناوری نوین هارد اصفهان در سال ۱۳۹۰ به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات تاسیس گردید و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به پیشرفت تکنولوژی در کشور با همراهی مدیران و متخصصین تعمیرات و بازیابی اطلاعات پیموده است . سعی ما در نوین هارد ارائه خدمات مطلوب جهت جلب مشتریان گرامی می باشد که دستیابی به این موفقیت تنها به تلاش و پشتکار گروه پایان نمی یابد بلکه ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات شما مشتریان گرامی که در واقع سرمایه اصلی ما محسوب می شوید راه گشای ما در ارائه خدمات بهتر می باشد.

logo-samandehi